WITAMY

Witamy na stronie poświęconej spotkaniom organizowanym przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Obrady Europejskiej Rady Archiwistów Krajowych (EBNA) odbędą się w dn. 6-7 października  w Krakowie w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności. 7 października obrady EBNA zostaną połączone ze spotkaniem Europejskiej Grupy Archiwalnej (EAG).

Spotkanie członków DLM Forum odbędzie się w dn. 7–8 listopada 2011 r. w Warszawie w hotelu Novotel Warszawa Centrum

MIEJSCA SPOTKAŃ

Aby jak najlepiej przygotować się do wizyty w naszym kraju i uczestnictwa w spotkaniach zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron internetowych.

www.poland.gov.pl – oficjalny portal poświęcony Polsce. Informacje zawarte na portalu pomogą Państwu poruszać się po kraju, odszukać odpowiedni hotel oraz dowiedzieć się wszystkiego co będzie potrzebne aby dobrze przygotować się do pobytu w Polsce.

KRAKÓW

Kraków jest drugim największym oraz jednym z najstarszych miast w Polsce. Podczas pobytu będą mieli Państwo możliwość zobaczenia wielu cennych obiektów związanych z polskim dziedzictwem.

Na poniższych stronach znajdą Państwo więcej informacji o Krakowie

WARSZAWA

Warszawa jest największym ekonomicznym, politycznym i kulturalnym centrum w Polsce. Miasto znajduje się w samym sercu Polski, w pobliżu geograficznego środka Europy. Warszawa należy do najszybciej rozwijających się miast w Europie. Stare Miasto w Warszawie zostało całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej i odbudowane z wielką starannością. UNESCO umieściło go na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzający będą zachwyceni licznymi parkami, barwnym życiem kulturalnym, interesującymi muzeami.

Aby jak najlepiej przygotować się do wizyty w naszym kraju i uczestnictwa w spotkaniu zachęcamy do odwiedzenia następujących stron internetowych: